Νέα επίδειξη δύναμης από τους Μπακς και τον Γιάννη Αντετοκούνμπο, που σάρωσαν και τους Νικς με 132-88. Το νέο double- double του Γιάννη δεν είναι πλέον είδηση. Αυτή τη φορά διψήφιο αριθμό πόντων είχε και ο Θανάσης, κάνοντας το ματς… οικογενειακή υπόθεση.

Οι Μπακς κυριαρχούν στην Ανατολική Περιφέρεια, με το καλύτερο ρεκόρ (18-3) στη λίγκα.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν φυσικά ο πρώτος σκόρερ της αναμέτρησης με 29 πόντους και 15 ριμπάουντ σε 22 λεπτά συμμετοχής, έχοντας 10/14 σουτ! Ο Θανάσης Αντετοκούνμπο έδειξε και αυτός τα “δόντια” του και μέσα σε 12 λεπτά πέτυχε 10 πόντους (4/6 σουτ), είχε ένα ριμπάουντ και μοίρασε 3 ασίστ. Οι Μπακς έγιναν η πέμπτη ομάδα στην ιστορία του ΝΒΑ που κερδίζει δύο διαδοχικούς αγώνες με διαφορά μεγαλύτερη των 40 πόντων! Μετά από τους 41 επί των Χόρνετς, αυτή τη φορά, “θύμα” τους ήταν οι Νικς για το +44.

Πηγή: Σαρωτικός και πάλι ο Γιάννης – «Διψήφιος» και ο Θανάσης στη νίκη επί των Νικς (video)altsantiri