Δάσκαλος από την Ελβετία διαιτητής στο Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ

Μετά τα τελευταία γεγονότα ήταν δεδομένο πως ο διαιτητής και του ντέρμπι ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον ΠΑΟΚ θα ήταν ξένος και η ΚΕΔ έκανε γνωστό πως αυτός θα είναι ο Ελβετός και δάσκαλος στο επάγγελμα, Σάντρο Σάρερ.

Βοηθοί του 30χρονου ρέφερι στο «Γ. Καραϊσκάκης» θα είναι ο Σλάνταν Γιοσίποβιτς και ο Μπεκίμ Ζογκάι, ενώ τέταρτος διαιτητής θα είναι ο Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος. Παρατηρητής ορίστηκε ο Ισπανός, Χουάν Αντόνιο Φερνάντεθ Μάριν. Να θυμίσουμε ότι τα δυο τελευταία ντέρμπι σε Κύπελλο (τελικός) και πρωτάθλημα (Τούμπα) ανάμεσα σε ΠΑΟΚ και ΑΕΚ ήταν ξένοι διαιτητές, και κανείς δεν είχε να πει κάτι για την απόδοσή τους.

Ο Σιδηρόπουλος στο ΟΦΗ – ΑΕΚ

Στα άλλα ματς της 5ης αγωνιστικής διαιτητής του ΟΦΗ – ΑΕΚ θα είναι ο Τάσος Σιδηρόπουλος, ενώ στο Παναθηναϊκός – ΠΑΣ Γιάννινα ο Τζήλος.

Αναλυτικά οι διαιτητές της αγωνιστικής:

ΣΑΒΒΑΤΟ

ΑΕΛ-Παναιτωλικός (18:15)
Διαιτητής: Κουτσιαύτης Αριστομένης (Άρτας)
Βοηθοί: Κόλλιας Αθανάσιος (Ηπείρου), Κωνσταντίνου Ηλίας (Πρέβεζας)
4ος: Σκουλάς Εμμανουήλ (Θεσσαλίας)

Παναθηναϊκός-ΠΑΣ Γιάννινα (19:00)
Διαιτητής: Τζήλος Αθανάσιος (Λάρισας)
Βοηθοί: Γκάγκας Δημήτριος (Λάριας), Δημόπουλος Μιχαήλ (Δυτ. Αττικής)
4ος: Παπαπέτρου Αναστάσιος (Αθηνών)

ΟΦΗ-ΑΕΚ (20:30)
Διαιτητής: Σιδηρόπουλος Αναστασιάδης (Δωδεκανήσου)
Βοηθοί: Κωσταράς Πολυχρόνης (Αιτ/νίας), Δημητριάδης Λάζαρος (Μακεδονίας)
4ος: Ζαχαριάδης Πραξιτέλης (Μακεδονίας)

ΚΥΡΙΑΚΗ

Απόλλων Σμύρνης-Πανιώνιος (16:00)
Διαιτητής: Φωτιάδης Φώτιος (Καστοριάς)
Βοηθοί: Καραγκιζόπουλος Ιωάννης (Ημαθίας), Πάγκαλος Νικόλαος (Λασιθίου)
4ος: Μανούχος Ευάγγελος (Αργολίδας)

Λεβαδειακός-Ατρόμητος (18:15)
Διαιτητής: Παπαδόπουλος Ιωάννης (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Χριστακόγλου Γεώργιος (Χαλκιδικής), Νατσιόπουλος Δημήτριος (Μακεδονίας)
4ος: Σέχος Αθανάσιος (Κιλκίς)

Άρης-Αστέρας Τρίπολης (19:00)
Διαιτητής: Κουμπαράκης Στέφανος (Θράκης)
Βοηθοί: Βασιλόπουλος Σπυρίδων (Έβρου), Τζιώτζιος Χρήστος (Θράκης)
4ος: Κοτσάνης Κων/νος (Δράμας)

Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ (20:30)
Διαιτητής: Σάντρο Σάρερ (Ελβετία)
Βοηθοί: Σλάνταν Γιοσίποβιτς (Ελβετία), Μπεκίμ Ζογκάζ (Ελβετία)
4ος: Διαμαντόπουλος Αριστοτέλης (Αρκαδίας)

ΔΕΥΤΕΡΑ

Λαμία-Ξάνθη (19:00)
Διαιτητής: Τσαμούρης Αλέξανδρος (Πειραιά)
Βοηθοί: Σαμοΐλης Δημήτριος (Αθηνών), Φίλος Δημήτριος (Βοιωτίας)
4ος: Ευαγγέλου Άγγελος (Αθηνών)

Διαβάστε περισσότερα